Klinika Medycyny Estetycznej SERELJA

serelja warszawa

TERAPIA KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI

Lipofilling twarzy – przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi

JAKIE ZADANIE MAJĄ KOMÓRKI MACIERZYSTE?

Zadaniem komórek macierzystych jest zdolność do różnicowania na wiele linii oraz nieograniczony podział komórkowy. Komórki macierzyste pełnią dużą rolę w dzisiejszej medycynie. Mogą być pobierane ze szpiku kostnego lub ze tkanki tłuszczowej. Zaletą pobierania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej jest ich dostępność, wygodna lokalizacja oraz duża ilość.

Komórki macierzyste pobrane z tkanki tłuszczowej mają wiele wspólnych cech z komórkami pobranymi ze szpiku kostnego. Cechami tych komórek jest tworzenie form podobnych do kolonii fibroblastów, zdolność proliferacji oraz adhezji do plastiku. Wszystkie te cechy sprawiają, że tkanka tłuszczowa jest doskonałym materiałem do leczenia komórkami macierzystymi. 

METODY POBIERANIA KOMÓREK MACIERZYSTYCH

Nową metodą pozyskiwania komórek macierzystych na drodze liposukcji jest lipogems. Dzięki tej metodzie pobrana zostaje przetworzona i oczyszczona tkanka tłuszczowa. Jest ona implantowana w miejsce wymagające naprawy i regeneracji uszkodzonej tkanki.

Metoda ta znacząco różni się od innych, ponieważ wykorzystuje odwirowanie. Podczas pobierania tkanka jest poddawana możliwie jak najmniejszej ilości ingerencji. Nie wykorzystuje się enzymów i innych dodatków. Dzięki procesowi odwirowania możliwe jest zachowanie podścieliska naczyniowego wraz z perycytami oraz komórkami macierzystymi. Pobrana tkanka umożliwia odbudowę nowych naczyń. Struktura pobranego podścieliska jest przyjazna dla naturalnych procesów regeneracji tkanki. Stanowi także otoczone siecią naczyń rusztowanie, co sprzyja regeneracji uszkodzonych tkanek. 

CZYM JEST LIPOFILLING?

Lipofilling jest jednym z zabiegów oferowanych w klinikach medycyny estetycznej. Polega on na pobraniu tkanki tłuszczowej z jednej części ciała oraz wprowadzenia jej w inną część, wymagającą leczenia. Terapia komórkami macierzystymi daje naturalne oraz długotrwałe efekty, a zabieg jest całkowicie bezpieczny i tolerowany przez organizm.

Lipofilling twarzy daje niemal nieograniczone efekty. Zabieg pomaga w leczeniu zmian trądzikowych, niwelowaniu blizn, usuwaniu zmarszczek. Już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu widoczne są satysfakcjonujące efekty. Jakość i stan skóry widocznie się poprawia. 

JAKI JEST CEL LIPOTRANSFERU TWARZY?

Zadaniem przeszczepu tkanki tłuszczowej na twarz jest wymodelowanie tych partii ciała. Wykorzystuje się do tego własne komórki tłuszczowe z zawartymi w nich komórkami macierzystymi, pobranymi z innych partii ciała.

Zawarte w komórkach tłuszczowych komórki macierzyste poprawiają jakość i elastyczność skóry, niwelują przebarwienia i zmarszczki oraz zwiększają napięcie skóry. Ponadto poprawiają także przyswajalność wprowadzanego materiału. Proces rekonwalescencji przebiega szybciej i bardziej komfortowe.

Metoda przeszczepu tłuszczu na twarz zapewnia doskonałe właściwości regeneracyjne, a efekty już pierwszych zabiegów są bardzo obiecujące. 

Zabieg jest odpowiedni dla osób chcących przywrócić utraconą z wiekiem lub utratą wagi objętość tkanek. Wypełnianie policzków tłuszczem jest odpowiednie dla osób mających realne oczekiwania co do swojego wyglądu.

BEZPIECZEŃSTWO I SKUTECZNOŚĆ ZABIEGU

Zabieg lipolillingu jest małoinwazyjny oraz całkowicie bezpieczny. Polega on na wprowadzeniu w dane miejsca autologicznej tkanki pochodzącej od pacjenta. Dzięki temu istnieje bardzo niewielkie ryzyko pojawienia się reakcji immunologicznych, alergicznych lub odrzucenia przeszczepu. Wykorzystywane podczas zabiegu środki są biokompatybilne, dlatego całkowicie bezpiecznie można je stosować pod skórę.

Według badań zabieg jest skuteczny w 90%, a efekty są widoczne już po kilku dniach od zabiegów. Metoda zapewnia długotrwałe efekty. Komórki tłuszczowe, które pozostaną w danym miejscu na stale mogą mieć różna ilość, w zależności od różnych czynników. Ich liczba wynosi od 0-80%. Czynniki, które mają wpływ na ich ilość to: palenie papierosów, spadek utraty wagi, niewłaściwy tryb życia. Aby efekty były satysfakcjonujące procedurę powinno się powtórzyć 2-3 razy w odstępach 3-6 miesięcy.

 • trwałość – nie ma konieczności powtarzania zabiegu, a efekty zabiegu nie znikają wraz z upływem czasu
 • nieinwazyjność – bardzo delikatna i bezpieczna metoda pobierania oraz wszczepiania komórek
 • bezpieczeństwo – własne komórki macierzyste zmniejszają ryzyko zakażenia oraz nieprzyjęcia przeszczepu
 • naturalny wygląd po zabiegu
 • brak blizn i nacięć
 • możliwość łączenia z innymi zabiegami odmładzającymi
 • okres rekonwalescencji trwa jedynie 2 tygodnie
 • utrata owalu twarzy
 • utrata objętości twarzy
 • uwydatnianie kości policzkowych
 • zanik tkanki tłuszczowej w okolicach oczu
 • utrata jędrności skóry
 • blizny różnego rodzaju
 • bruzdy nosowo-wargowe
 • powiększanie ust
 • fotostarzenie skóry
 • starzejąca się skóra dłoni
 • 6 000 zł