Klinika Medycyny Estetycznej SERELJA

PODOLOG

Przywracamy komfort i zdrowie Twoim stopom, aby każdy kolejny krok przybliżył Cię do upragnionego celu.

Rola stóp jest nieoceniona, dlatego należy o nie zadbać już dziś aby w zdrowiu służyły nam do końca życia. 

Nogi są jak filary podtrzymujące ciężar całego ciała, dlatego nieustannie narażone są na duże obciążenie.

Dodatkowo przez większość dnia nasze stopy ściśnięte są w butach, nie zawsze wygodnych, często utrudniających oddychanie naszej skóry, a latem wysuszone przez słońce i kurz.

Wszystko to sprawia, że naskórek na stopach staje się zgrubiały i popękany,  a w ich obrębie często tworzą się różnego rodzaju dolegliwości takie jak odciski, wrastające paznokcie, czy dużo trudniejsza do wyleczenia- grzybica.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego że stopy, podobnie jak reszta ciała, wymagają regularnych i dostosowanych do specyfiki skóry zabiegów pielęgnacyjnych, profilaktycznych i leczniczych. 

Często słyszymy o samodzielnym wykonywaniu zabiegów. Są to zazwyczaj zabiegi przeprowadzane nieumiejętnie, mogące skutkować w późniejszym czasie takimi problemami jak modzele czy też wrastające paznokcie.

Pomimo, iż stopy są tak istotne dla naszej egzystencji to wciąż są one najmniej zadbaną częścią ciała, a w rzeczywistości to właśnie one są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i wpływają na naszą aktywność ruchową.

podolog warszawa strefa zdrowia
Podolog kurzajki

Masz problemy ze stopami? Chodzenie sprawia ci ból?

Nie chowaj swoich problemów w butach. Stopy nie powinny boleć! Umów się do gabinetu podologicznego na konsultację. W gabinecie specjalista podolog, na podstawie zebranego wywiadu i oględzin stóp zaproponuje Ci najbardziej optymalną metodę rozwiązania problemu, zaplanuje terapię i zaleci odpowiednią pielęgnację domową. Zapraszamy do gabinetu podologa w Ładach koło Warszawy. 

Z jakimi problemami zgłosić się do podologa?

 • hiperkeratozy stóp (odciski, modzele)
 • pękające pięty
 • wrastające i wkręcające się paznokcie
 • paznokcie zdeformowane, przerośnięte
 • grzybice skóry i paznokci
 • suchość skóry i paznokci
 • brodawki wirusowe / kurzajki
 • onycholiza (odklejenie płytki paznokciowej od łożyska)
 • krwiaki podpaznokciowe
 • odciążanie bolesnych miejsc w deformacjach stóp
 • pięlęgnacja zdrowych stóp

Kosmetyki i produkty użyte podczas pedicure KART, zostały wyprodukowane i pozyskane w Izraelu. Zabieg ten polega na atruamatycznym opracowaniu zrogowaceń naskórka, wysoko skoncentrowane składniki aktywne zawarte w kosmetykach oddziaływują na wszystkie procesy regeneracji i proliferacji naskórka. Po zabiegu Twoja skóra będzie dużo bardziej nawilżona i elastyczna, wyrówna się pH płaszcza hydrolipidowego oraz poprawione zostanie mikrokrążenie.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla diabetyków, kobiet w ciąży oraz karmiących piesia i alergików!

CENA:

 • Podstawowy pedicure podologiczny KART (atraumatyczne usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, opiłowanie i skrócenie paznokci) 60 min 180 zł
 • Rozszerzony pedicure pedologiczny KART (atraumatyczne usunięcie hiperkeratoz sprawiających ból i dyskomfort, opracowanie paznokci ) 75 min 200 zł

Brodawki wirusowe, potocznie nazywane kurzajkami, bytują w poziomie warstwy rogowej naskórka, spowodowane są wirusem HPV (Human papillona virus). Najcześciej występują u dzieci i osób z obniżona odpornością, mogą być białe, czarne lub różowe, niekiedy na ich powierzchni można zauważyć czarne kropki (kapilary – drobne naczynia krwionośne). Terapia dobierana jest indywidualnie, proces leczenia najczęściej jest długotrwały oraz wymaga współpracy z podologiem.

CENA:

 • Opracowanie brodawki wirusowej do 3 zmian (opracowanie zmiany i dobór odpowiednich preparatów) – 1 wizyta 30 min 100 zł
 • Opracowanie brodawki wirusowej powyżej 3 zmian (opracowanie zmiany i dobór odpowiednich preparatów)- 1 wizyta 30 min 150 zł
 • Opracowanie brodawki wirusowej do 3 zmian – kolejna wizyta 30 min 60 zł
 • Opracowanie brodawki wirusowej powyżej 3 zmian – kolejna wizyta 30 min 100 zł

To punktowe nagromadzenie się martwych komórek naskórka, najczęściej powodują ostry ból oraz trudności w chodzeniu. Najczęściej można je zlokalizować w przestrzeniach międzypalcowych oraz w okolicy stawowych powierzchni podeszwy stopy. Usuwanie odcisków polega na wyłyżeczkowaniu dłutem lub frezem nadmiernie ilości naskórka, dobraniu odpowiedniego odciążenia oraz zaleceniem dalszej pielęgnacji domowej. Ten zabieg nie usunie problemu na stałe, ale regularne wizyty w gabinecie pozwolą na zmiejszenie dolegliwości bólowych!

CENA:

 • Usunięcie odcisku (do 2 sztuk) 30 min 60 zł
 • Usunięcie odcisku (powyżej 2 sztuk) 30 min 100 zł

Miejscowe i nadmierne nagromadzenie się warstwy rogowej naskórka, ma ono za zadanie chronić głębsze tkanki stopy. Pojawiają się tylko na podeszwowej stronie stopy, mogą być żółte, pomarańczowe lub szare. Charakterystyczne jest owalny kształt wokół głów kości śródstopia lub pięty. Terapia polega na atraumatycnym usunięciu modzeli podczas pedicure KART lub bezbolesnym usunięciu ich skalpelem i frezarką. Dobierana jest również pielęgnacja i odpowiednie odciążenie.

Płytka paznokcia zwija się miażdżąc łożysko paznokcia, powodując ogromny dyskomfort oraz utrudnia prawidłową pielęgnację domowa. Czasem dochodzi do powstawania stanów zapalnych walowi około paznokciowych. Przyczyną wkręcania jest najczęściej nieprawidłową biomechanika stopy, nieodpowiednie obuwie i zła pielęgnacja. Terapia polega na aplikacji indywidualnej klamry korekcyjnej, w tym przypadku proces jest długotrwały i wymaga systematycznej opieki podologa.

Stan w którym płytka paznokcia, zmienia swój tor wzrost i uszkadza miękka tkankę wału około paznokciowego. Najczęściej współwystępuje ropa, hipergranulacja, stan zapalny oraz ból. Terapia polega na usunięciu elementu drażniącego i aplikacja opatrunku specjalistycznego. W razie potrzeby zaleca się konsultacje z podochirurgiem, aplikacje klamry lub tamponowanie wałów.  Sposób terapii omawiany jest podczas wizyty kontrolnej.

CENA:

 • Opracowanie paznokcia wrastającego – 1 wizyta (usunięcie elementu drażniącego, aplikacja preparatu i opatrunku, omówienie dalszej terapii) 30 min 150 zł
 • Opracowanie paznokcia wrastającego – wizyta kontrolna 30 min 50 zł

Podstawowy zabiegi podologiczny, obejmuje skrócenie i oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów około paznokciowych  oraz usunięcie fizjologicznych zrogowaceń. Dobierana jest odpowiednią pielęgnacja oraz zalecenia dalszej pielęgnacji domowej.

CENA:

 • Podstawowy pedicure podologiczny (usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, opiłowanie i skrócenie paznokci) 60 min 150 zł

Rozszerzony zabieg podologiczny, polega na usunięciu nadmiernie przerośniętego naskórka (odcisków, modzeli, pękających pięt) oraz opracowaniu paznokci niezmienionych chorobowo. Dobierana jest indywidualna pielęgnacja oraz dalszy plan terapii.

CENA:

 • Rozszerzony pedicure pedologiczny (usunięcie hiperkeratoz sprawiających ból i dyskomfort, opracowanie paznokci ) 75 min 180 zł

Podczas konsultacji, omawiany jest problem oraz geneza jego powstania. Określony zostaje czas terapii, zmierzone zostanie obuwie oraz dopasowany zostanie plan pielęgnacji.

CENA:

 • Konsultacja podologiczna (omówienie i propozycja prowadzenia terapii, mierzenie i sprawdzenie obuwia, darmowa podczas wykonania usługi) 30 min 80 zł

Skontaktuj się w sprawie umówienia wizyty u Podologa: