Klinika Medycyny Estetycznej SERELJA

Refleksologia TREE

Refleksologia TREE – TREE Therapeutic Reflexology Emotional Equilibrium, czyli DRZEWO Terapeutyczna Refleksologia Emocjonalnym Balansem. Jest to intuicyjna metoda wykonywania refleksologii dłoni i stóp, podczas której patrzymy na człowieka przez pryzmat nagromadzonych w nim emocji. Refleksologia TREE bazuje na bardzo dokładnym TREE-refleksologicznym opracowaniu dłoni i stóp przy jednoczesnej pracy z emocjami skumulowanymi w ciele klienta. Wykorzystuje do tego przede wszystkim TREE Oddech, TREElogię, Słowa Klucze oraz wiele innych Narzędzi Terapeutycznych TREE. Zawiera w sobie między innymi elementy zaczerpnięte z synchronizacji kwantowej, medycyny germańskiej, ustawień systemowych:

 • TREE Medytacje,
 • TREE Wizualizacje,
 • TREE Opowieści,
 • TREE Ćwiczenia,
 • TREE Informacje,
 • TREE Fakty, czyli cały zestaw TREE Narzędzi do wykorzystania przez klienta w życiu codziennym.

 

Refleksologię TREE prowadzi Monika Malesa – terapeutka holistyczna

Warto wybrać TREE Refleksologię w celu dokładnego przepracowania ciała, uwolnienia skumulowanych w nim emocji, podniesienia odporności organizmu i wibracji całego ciała.

Dzięki sesji uwolnisz wszystkie swoje blokady i ograniczenia, otworzysz się na Nowe, poczujesz błogość i odzyskasz wewnętrzny spokój oraz kontrolę nad własnym życiem.

Refleksologia TREE może być wykonywana na wielu poziomach zaawansowania. Poziom wykonywanego zabiegu jest zawsze dopasowywany indywidualnie do klienta.

Refleksologia Tree przeznaczona jest dla dorosłych i dla dzieci od 9 roku życia. Pracę z dzieckiem poprzedza wizyta obojga rodziców.

Sesje TREE Refleksologii są niezapomnianą podróżą w głąb siebie.

Pytacie mnie często, jak wygląda sesja refleksologii emocjonalnej TREE Therapeutic Reflexology Emotional Equilibrium, czyli DRZEWO Terapeutyczna Refleksologia Emocjonalnym Balansem, więc kilka słów na ten temat.

Podstawą jest praca refleksologiczna na stopach, co ma ogromny wpływ na pobudzenie całego organizmu do pracy. Czytając zapisy na stopach moich klientów, widzę coś więcej niż umiejscowienie narządów. Stopy zapisują i pokazują również emocje, które w tych narządach zostały zakopane, bo lepiej było schować je do środka, do ciała, niż zacząć je wyrażać, albo podświadomość ukryła i nie ma do nich dostępu. Dlatego też na początku sesji mówię, jaki obszar jest do zaopiekowania się, może warto odpuścić żale do rodziców, może jest potrzeba stawiania granic, bo ich w ogóle nie ma, może są tajemnice rodowe, które chcą już urzec światło, u każdego jest inaczej.

Podczas sesji wykorzystuje różne techniki, zawsze jest to dopasowane do klienta, to jak garnitur szyty na miarę, jak gra na instrumencie, a czasem jak wiele instrumentów tworzących orkiestrę. Na co klient jest gotowy, pokazuje się podczas sesji i można w tym obszarze porządkować.

Pamiętajcie, że ja za nikogo pracy nie wykonam, mogę przeprowadzić przez proces, towarzyszyć, a reszta należy do Was. Tak więc, jeżeli jesteś gotowa/gotowy wziąć odpowiedzialność za swoje emocje, masz gotowość do zmiany na różnych płaszczyznach swojego życia, to z serca zapraszam na sesje Refleksologii TREE Therapeutic Reflexology Emotional Equilibrium, czyli DRZEWO Terapeutyczna Refleksologia Emocjonalnym Balansem.

Haluks to bardzo duży problem estetyczny, który stanowi także defekt kosmetyczny, który m.in. często uniemożliwia noszenie określonego rodzaju obuwia. Jest wiele kobiet, których dotyczy taka deformacja. Jednak przyczyna leży na wielu poziomach naszego ciała. 

Do nich należą między innymi źle funkcjonujące narządy i zaburzenia na 4 meridianach, kanałach energetycznych, czy też stany emocjonalne, które nie zostały przez nas zaopiekowane. Łącząc emocje i ciało możemy pracować nad zmianą deformacji, bez potrzeby ingerencji chirurgicznej.

Praca z haluksem jest wymagająca, angażuje zarówno terapeutę jak i klienta w okresach między sesjami. Ścisła współpraca daje olbrzymie efekty w perspektywie czasu.

Przewidziana ilość zabiegów 5-10 w zależności od stopnia deformacji, w odstępach tygodniowych lub dwu tygodniowych.

Refleksologia Serelja

Refleksologia TREE – TREE Therapeutic Reflexology Emotional Equilibrium, czyli DRZEWO Terapeutyczna Refleksologia Emocjonalnym Balansem. Jest to intuicyjna metoda wykonywania refleksologii dłoni i stóp, podczas której patrzymy na człowieka przez pryzmat nagromadzonych w nim emocji.

Pokrewną duszą refleksologii jest metamasaż stóp, rąk i głowy.

Choć ręce terapeuty „smagają” Cię dotykiem lekkim jak piórko, to Twoje ciało reaguje jak burza!

Metamasaż wykonuje się na receptorach kręgosłupa rozciągających się wzdłuż okolicy krawędzi przyśrodkowej stopy, krawędzi zewnętrznej ręki, na liniach za uszami, pod guzami potylicznymi i wzdłuż szwu wieńcowego czaszki.

To miejsca strategiczne dla pamięci komórkowej naszego życia… płodowego.

Okres ten bowiem zapisał się w postaci pewnych śladów w naszym ciele. Także tych traumatycznych, o których nie pamiętamy, choć komórki pamiętają zawsze!

Receptory kręgosłupa to podstawa fizycznej struktury czasu i pamięci informacji.

Subtelne, motylkowe „rozluźnienie” tych receptorów uwalnia siłę życiową, która uległa zablokowaniu podczas rozwoju płodowego i katalizuje mechanizmy regulacji i regeneracji wewnątrzustrojowej.

Jeśli ciągle w życiu popełniasz te same błędy, towarzyszą Ci pewne wzorce toksycznych zachowań, „uciekają” od Ciebie ludzie, zachowujesz się jak małe dziecko, nie umiesz podejmować decyzji, brakuje Ci motywacji i potrzebujesz „kopa” do życia, to metamasaż jest dla Ciebie.

Z techniki metamorficznej mogą skorzystać:

 • zdrowe dzieci,
 • dzieci chore, np. z zespołem Downa lub autyzmem,
 • kobiety w ciąży i ich partnerzy,
 • osoby zainteresowane rozwojem osobistym, odzyskaniem pewności siebie i harmonii w życiu,
  wszyscy, którzy potrzebują zmiany.

To delikatna technika z mocą transformacji, dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Terapia Masażem Łona stabilizuje zaburzenia hormonalne, nieregularne i bolesne miesiączki, wzmaga przepływ krwi w narządach rodnych, przez to wspomaga przywrócenie płodności. Reguluje dysfunkcje seksualne, usprawnia pracę organów wewnętrznych i ma korzystny wpływ na pozbycie się problemów z zaparciami i wzdęciami.

To terapia psychosomatyczna — uwalnia emocje i tworzy przestrzeń w ciele. Ma na celu zwiększenie przepływu krwi oraz dostarczenie tlenu i składników odżywczych do kości krzyżowej i całego obszaru jamy brzusznej: od przepony do przestrzeni łonowej oraz wewnętrznej części ud uwalniając tym samym traumy w nich zawarte — zarówno te związane ze wczesnymi doświadczeniami życiowymi, jak i tymi odziedziczonymi w wyniku epigenetyki.

Poprzez skupienie się na tych zapomnianych, a kluczowych obszarach ciała dla zdrowia terapia ta umożliwia powrót do zrównoważonego samopoczucia emocjonalnego i optymalne fizyczne funkcjonowanie układów organizmu.

Ta praktyka:

 • wspiera pracę z zaburzeniami typu PCOS, cysty w układzie rozrodczym, endometrioza,
 • stymuluje przepływ krwi do kluczowych narządów wewnętrznych,
 • odgrywa szczególnie silną rolę we wspieraniu płodności, regulując problemy reprodukcyjne kobiet,
 • reguluje dysfunkcje seksualne,
 • stabilizuje zaburzenia hormonalne,
 • reguluje emocje,
 • pozwala na ponowne odczucie połączenia ciało-umysł-duch,
 • wspiera naszą ścieżkę w kierunku szczęśliwszego i zdrowszego życia.
 

Pracę z ciałem wykonuje się na kręgosłupie, przy kości krzyżowej-ogonowej, na pośladkach, wewnętrznej części ud, a także na całym brzuchu, na przeponie, i nad macicą — między kośćmi miednicy (ta praca jest tak samo potężna energetycznie i transformująca fizycznie, jeżeli Twoja macica została usunięta).

Poprzez uwolnienie napięcia od nagromadzonego stresu i emocji, masaż doprowadza wewnętrzne organy jamy brzusznej do właściwej pozycji dla optymalnego funkcjonowania i wyższego samopoczucia (ponad 80% produkcji serotoniny w naszym organizmie odbywa się w jelitach). Technika polega na łagodzeniu zatorów i blokad, aby poprawić przepływ energii i płynów w układzie krążenia, limfatycznym, tak, aby zapobiec progresji objawów chorób.

Jeśli nie mamy połączenia ze swoim łonem, możemy doświadczać:

 • trudności w odczuwaniu przyjemności, radości i ekscytacji,
 • poczucia zastania i zagubienia w życiu,
 • zablokowania twórczości i kreatywności,
 • stanów depresyjnych,
 • zaburzeń miesiączkowania,
 • obniżenia popędu seksualnego.

Dzięki pracy z łonem:

 • poczujesz powrót do siebie i do swojego ciała,
 • zwiększysz poczucie własnej wartości jako kobiety,
 • wzmocnisz swoją kobiecą intuicję i umiejętność kierowania się nią,
 • pobudzisz swoją kreatywność i aktywujesz zdolność kreowania i manifestowania idei i marzeń,
 • będziesz w stanie rozwinąć skrzydła i realizować się na wielu płaszczyznach swojego życia,
 • odetniesz się od wpływu zewnętrznej energii ze strony innych, odczujesz ulgę i więcej lekkości w swoim życiu.

 

W celu zapewnienia pełnego komfortu i wsparcia całego procesu zdrowienia sesje wykonywane są w seriach 3 lub 5 terapii, z których każda trwa 2 h.

Przewidziana ilość zabiegów wynosi od 5 do 10 zabiegów w zależności od stopnia deformacji. Zabiegi przeprowadzane są w odstępach tygodniowych lub dwu tygodniowych.