Klinika Medycyny Estetycznej SERELJA
Strona główna » Oczyszczanie wodorowe 6-etapowa rewitalizacja skóry
Usuwanie wolnych rodników. Wolne rodniki to przyczyna przedwczesnego starzenia się skóry. Zatem pierwszym etapem każdej prawidłowej pielęgnacji powinna być ich neutralizacja. Urządzenie wykorzystuje głowicę do hydrabrazji z aktywnym wodorem. Reaktywne formy tlenu wiążą się z jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i czystego tlenu. Skóra poddawana jest działaniu pęcherzyków wodoru zawartych w strumieniu wody o podwyższonym ciśnieniu. Wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, dlatego swobodnie przenika w głąb skóry, gdzie przekształca szkodliwe wolne rodniki tlenowe w cząsteczki wody. Działanie oczyszczania wodorowego przypomina niezwykle dokładny peeling. W trakcie zabiegu usuwane są pozostałości makijażu, zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.
Obumarłe komórki naskórka stanowią dodatkową barierę przy migracji substancji aktywnej w głąb skóry, dlatego prawidłowa eksfoliacja jest jednym z najważniejszych etapów całej pielęgnacji. Peeling kawitacyjny pozwala skutecznie usunąć martwe komórki naskórka, dokładnie oczyszczając skórę i hamując rozmnażanie się bakterii na jej powierzchni. Kawitacja usprawnia przepływ krwi i limfy, zapewniając skórze dotlenienie i pobudzając komórki do naturalnej odbudowy i regeneracji.
Infuzja tlenowa polega na wtłaczaniu w skórę substancji odżywczych – za pomocą tlenu pod wysokim ciśnieniem, emitowanego przez specjalny aplikator. Do zabiegu używana jest również witaminowa ampułka, którą kosmetolog dopasowuje do potrzeb skóry Klienta. Ampułki z kosmetykiem są odpowiednio dobierane do rodzaju i potrzeb skóry, aby zapewnić optymalne efekty i bezpieczeństwo zabiegu. Serum, które zawiera nisko-cząsteczkowy kwas hialuronowy, łączy włókna kolagenu i elastyny. Gwarantuje to skórze młody wygląd, jędrność i gładkość.
Infuzja substancji aktywnej. Po dokładnym oczyszczeniu i dotlenieniu skóry bardzo ważnym aspektem jest prawidłowe zabezpieczenie jej przed ponownym powstawaniem nadmiaru wolnych rodników oraz przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego (temperatura, zanieczyszczenia, UV itp.). Najlepszym zabezpieczeniem dla naszej skóry są antyoksydanty tzw.: „zamiatacze wolnych rodników”. Reagują one z wolnymi rodnikami zabezpieczając komórki przed wolno rodnikowymi – a co za tym idzie przed starzeniem się skóry. Mezoterapia bezigłowa to metoda, która umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry bez użycia igły. Podczas zabiegu substancja aktywna nanoszona jest na skórę i wprowadzana jest drogą transdermalną przy użyciu głowicy połączonej ze źródłem prądu. Czynnikiem wprowadzającym podczas zabiegu koktajl pielęgnacyjno-leczniczy jest impuls prądu elektrycznego. Dzięki połączeniu jono i sonoforezy i zastosowaniu ich jednocześnie, penetracja substancji aktywnych jest głębsza, tym samym zabieg jest bardziej efektywny.
Mezoporacja polega na poddaniu skóry działaniu prądu elektrycznego o odpowiednich parametrach, co powoduje chwilową polaryzację komórek i otwarcie się kanałów transportowych. Dzięki temu, zwiększa się przepuszczalność skóry do tego stopnia, że mogą przez nią przenikać cząsteczki 5-10-krotnie większe niż normalnie. Dotychczasowe nieinwazyjne technologie umożliwiały wprowadzanie do około 5-10 mililitrów preparatu w głąb skóry, tymczasem mezoporacja umożliwia wprowadzanie aż do 70 mililitrów preparatu. Dzięki temu, można wprowadzać substancje aktywne do 5 cm w głąb, a więc nawet do mięśni. Daje to 15-krotnie większą skuteczność działania. Substancje aktywne dostarczone są tam, gdzie są najbardziej potrzebne, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zabieg nie powoduje uszkodzenia skóry, ponieważ tylko w niewielkim stopniu przekracza jej progową wrażliwość.
Włączanie substancji aktywnej. Częstotliwość ultradźwięków doprowadza do drgań komórek, a co za tym idzie do tarcia i wytworzenia efektu termicznego. Dochodzi do relaksacji struktur skórnych, odprężenia mięśni i pobudzenia krążenia krwi i limfy. Ma to bezpośredni wpływ na polepszenie metabolizmu i regeneracji komórkowej. Rozluźnione struktury są przegotowane do wtłoczenia substancji aktywnej do przestrzeni międzykomórkowej – a tym samym do zwiększenia efektywności zabiegu. Prąd wysokiej częstotliwości doprowadza do wytworzenia efektu termicznego w tkance, podgrzewając ją do temperatury 42 stopnie C. Propagacja ciepła rozchodzi się na głębokość ok 4mm, wywołując efekt wzmożonej stymulacji i napięcia włókna kolagenowego. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczna.
Zakończeniem zabiegu jest chłodzący masaż zimną głowicą. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia.